Yükleniyor...

 

İş dünyasının yeni trendi: Ofiste masaj | Sayamer Sağlıklı Yaşam Merkezi

Dünyada hızla yayınlan “Ofiste Masaj” trendi, Türkiye’de de iş hayatına girmeye başladı. Beyaz yakalılarda sıklıkla görülen, ofis ortamından kaynaklanan sağlık sorunları ve iş hayatının yoğun stresi ile başa çıkabilmek için firmalar artık düzenli aralıklarla çalışanlarına ve yönetici kadrosuna masaj hizmeti sunmaya başladı.

Kurumsal ortamda Mobil masaj hizmetini Türkiye’ye getiren ilk firmalardan biri olan Ayaküstü Mobil Masaj, birkaç saat için toplantı odanızı, özel masaj sandalyeleri, mumları, tütsüleri, bitki çayları, loş ışık ve müzikleriyle bir anda harika bir spa’ya çeviriyor. Ayaküstü Masaj’ın tamamı uzman masaj terapistleri, çalışanlara giysilerinin üzerinden Tuina Masajı, Baş-Boyun Masajı, Anti-Aging Yüz Masajı, El Masajı ve hatta El ve Ayak Refleksolojisi yaparak 15 dakika içinde rahatlamalarını sağlıyor.

Bel ve boyun fıtığı, skolyoz, kas ağrıları, oturuş bozuklukları masa başında çalışanların en büyük sorunları. Yapılan araştırmalarda masa başında çalışanların kas iskelet sistemi rahatsızlıkları sıklığı açısından; sırasıyla en çok etkilenen bölgeleri sırt (% 69,6), bel (% 68,4), boyun (% 67,1) ve sağ omuz (% 50,6) olduğu belirlendi. İş yapmasını engelleme durumu bölgelere göre sırasıyla %62, %62, %60,8 ve % 55,7 oranlarında.

Dünya genelinde ofis çalışanlarının %65’inde, oturuş bozukluklarından kaynaklanan baş, boyun ve sırt ağrıları var. Pek çoğunda boyun ve bel fıtığı var ya da başlangıç seviyesinde. Bu ağrıların kronikleşmesi nedeniyle iş günü kaybı, verim düşüklüğü ve tabi ki ciddi tazminat riskleri var.

AMERİKA’DA YILLIK ORTALAMA 2,1 MİLYAR DOLAR TAZMİNAT ÖDENİYOR!

İşe bağlı kas ve iskelet sistemi rahatsızlıkları nedeniyle çalışanlara Amerika’da her yıl yaklaşık 2,1 milyar dolar tazminat ödeniyor. Sadece bel rahatsızlıklarının sigorta tazminatları 11 milyar doları buluyor. İş günü kayıpları ve verim düşüklüğü de eklenince rakam ürkütücü boyutlara ulaşıyor.

Avrupa’da da durum çok farklı değil. Avrupa Yaşam ve İş Koşullarının İyileştirilmesi Vakfı’nın yaptığı araştırmaya göre çalışanların %24’ü bel ağrısından, %29’u kas ağrısından şikayetçi. Hatta Avrupa’da ofis çalışanların kas ve iskelet sistemlerinin korunması amacıyla şirketlere, masaj yaptırma zorunluluğu tartışılmaya başlanmış bile.

MASAJLA GELEN VERİM ARTIŞI

Dünya genelinde, çalışanların verimliliğini ve konsantrasyonunu artırmak, stres düzeylerini azaltmak için çeşitli yöntemler uygulanıyor. ‘Masaj’ da, bu uygulamalardan biri haline geldi.

Şirketler, yoğun çalışma temposu içinde bulunan çalışanlarının verimini 10-15 dakikalık masajlarla artırma yoluna gidiyor. Sırt, boyun, omuz ağrılarından şikayet eden çalışanlar, ‘Ayaküstü Masaj’ ile rahatlıyor. Hatta bazı firmalar her hafta ya da ayda iki sefer düzenli olarak çalışanlarına masaj hizmeti sağlıyor. Çalışanlar da bu durumdan son derece memnun. Hem bedenen hem de ruhen rahatladıklarını, masaj sayesinde verimlerinde ve yaratıcılıklarında artış olduğunu söylüyorlar. Özellikle masa başı çalışanların en büyük sorunu olan boyun ve sırt ağrıları da masaj sayesinde ciddi oranda azalıyor hatta yok oluyor.

“Küçük bir dokunuşla…” sloganıyla, kurumsal firmalara masaj hizmeti veren Ayaküstü Masaj Kurucu Ortağı Levent Tekdal, ¨Masa başında saatlerce çalışan personel özellikle boyun, sırt ve bel bölgelerinde çeşitli sorunlar yaşıyor. Bu durum, iş hayatından kaynaklı stres ile birleştiğinde çalışanların verimliliği önemli ölçüde düşüyor, ciddi bir iş kaybı ve ileriye dönük sağlık sorunları oluşturuyor. Küçük bir dokunuşla çalışanların verimliliğini %60 artırırken, stresi %80 azaltıyoruz¨ şeklinde konuştu.

Ayaküstü Masaj ekibi istenilen her yerde hizmet verebiliyor. Sadece şirketlere değil, dizi ve sinema setlerinden kulislere, kongrelerden festivallere, basın toplantılarından fuar merkezlerine istenen heryeri, mobil masaj ekipmanları sayesinde kısa sürede huzur dolu bir spa ortamına döndürebiliyorlar.
Kaynak :
http://kariyer.milliyet.com.tr/is-dunyasinin-yeni-trendi-ofiste/kariyer/detay/2257989/default.htm

Kurumsal MasajMobil Masaj Türkiye
https://kurumsalwellbeing.net/wp-content/uploads/2021/01/cropped-sayamer-logo-kare1.png
Ofis Masajıİletişim
Şirketiniz personelleri için yerinde profesyonel masaj hizmeti almak istiyorsanız iletişim bilgilerimizi kullanabilirsiniz.
HızlıTeklif Formu

Mobil MasajHakkında
Mobil Masaj Türkiye kurumsal şirket çalışanlarına yönelik, ofiste masaj, beslenme ve diyet hizmetleri, sağlık için yoga, nefes terapisi ve spor egzersizleri ile çalışanlara değer katmaktadır. Kurumsal Wellbeing Hizmetleri için Proje bazlı sağlık hizmetleri sunmaktayız.
Kurumsal MasajMobil Masaj Türkiye
https://kurumsalwellbeing.net/wp-content/uploads/2020/01/mobilmasaj-logo-02.png
HızlıTeklif Formu

Mobil MasajHakkında
Mobil Masaj Ekibi , deneyimli ve sertifikalı masaj terapistlerimiz tarafından, Uzakdoğu masaj çeşitlerini, Klasik masaj,Refleksoloji, Sıcak Taş Terapisi,Geriatrik Masaj, evde masaj ve Kurumsal firmalara ofis masajı ve diğer bir çok masaj çeşidini uygulamaktadır.

© 2023 Tüm Hakları Gizli ve Saklıdır. Mobil Masaj Türkiye. Sayamer Sağlıklı Yaşam Merkezi

Sohbeti Başlat
Whatsapp
Powered by